Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Jak často bychom měli používat pH tester

K létu neodmyslitelně patří bazén s průzračně čistou vodou. Není tedy divu, že jej najdeme na zahradách mnoha domů. Ovšem jen málokdo si uvědomuje, jaká práce se skrývá za udržením vody v dostatečné kvalitě po celou sezónu. Jedná se o nikdy nekončící boj, který, pokud prohrajeme, znamená opětovné napouštění bazénu, což je rozhodně zátěž jak časová tak i finanční. Rozhodně se tomu tedy chceme vyhnout.

čistá voda v bazénu

I zde samozřejmě platí, že prevence je lepší než léčba. Proto jako základ používáme filtrační zařízení a větší napadané nečistoty odstraňujeme pomocí síťky. To však rozhodně nestačí. Je potřeba také vědět, zda se nám ve vodě nezačínají množit mikroorganismy jako řasy a sinice, abychom proti nim mohli včas zasáhnout. Jedním z prvních znamení, že k množení těchto organismů dochází, je změna hodnoty pH vody. Tu naštěstí můžeme poměrně snadno zjistit. K tomuto účelu nám slouží pH tester, který můžeme koupit prakticky v jakémkoliv obchodě. Jen se ujistěte, že kupujete ten určený pro bazény.

skok do bazénu

Princip ze zde jednoduchý. V testeru najdete proužek speciálního papíru, který ponoříte na pár vteřin do vody. Papírek se následně zbarví a vy podle barvy odečtete na stupnici, která je k testeru přiložena, hodnotu pH. Samozřejmě existuje i jiný typ, kdy do vzorku vody nakapete danou chemikálii v požadovaném množství. Ta pak vodu zbarví a vy opět podle barvy odečtete na stupnici danou hodnotu. Obě metody jsou velmi rychlé, výsledek známe během několika vteřin. Následně pak můžeme jednat. To však přináší otázku, jak často bychom měli vodu takto testovat. Přeci jen testery něco stojí, avšak na druhou stranu nechceme nic zanedbat. Jaký je tedy vhodný interval?

Zde záleží na více faktorech. V úvahu je nutné vzít velikost bazénu (čím větší, tím delší interval), ale také počasí (za horkých jasných dnů se mikroorganismy množí rychleji) či to, jak často se v něm koupeme. Nelze tedy říci přesnou dobu, věřte však, že lepší je zbytečně často, než opačně. Pak se totiž následky likvidují hůř.