Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Máte rádi bazary?

Pokud jste typ jako já a rádi chodíte na různé trhy a akce, jistě jste i rádi mezi lidmi, což je logické. Co ale takový bazar Renovace-disku? Chodíte na něj rádi? Já tedy ano a chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost. Žiji v Německu už více než rok. Za tu dobu jsem se tady stihla naučit hodně věcí – jednou věcí z nich je, že se docela obstojně už domluvím německy, z čehož mám opravdu neskutečně velikou radost. A protože jsem před rokem celé dny trávila doma, když byl přítel v práci, rozhodla jsem se, že to chci změnit. A tak jsem si tedy zjistila, kdy tu je bazar, kde se prodávají různé věci (například oblečení, šperky, šátky, boty a tak dále) a vydala se tam.

latka

Obecně mi přijde, že bazary mají mnohem lepší atmosféru, než kdejaké obchody. Nevím, čím to je, ale asi tím, že to prostě není ten tradiční obchod, na který jsme zvyklí, nýbrž bazar. A bazary, trhy a takové akce, to já prostě zbožňuju a pokud mě znáte, tak to můžete jen potvrdit. Být mezi lidmi, být středem pozornosti, být v hloučku lidí, to je prostě moje. I když je to docela zvláštní, že jsem tak moc ráda mezi lidmi, protože já jsem docela zvláštní a zajímavá osobnost. Nevadí mi být v hloučku lidí, kteří jsou okolo mě a neznám je. Jakmile se ale potkám s někým, koho nemám ráda, nebo ho nesnáším, tak se stává z extroverta introvert.

krajka

Nebo takhle – dříve jsem s tím měla o hodně větší problém, teď už se to snažím docela přecházet a lidi, se kterými se navzájem nesnášíme, ignorovat. Na bazarech se mi taky líbí, že jsou tam často výrobky, které lidi vyrábějí sami (náušnice, háčkované věci, hrníčky). Možná toto přesně dává bazaru takovou atmosféru, jakou obchody nemají. Prodávající na bazaru se vám totiž kolikrát mnohem více věnuje a přátelsky si s vámi popovídá, než kdejaká prodavačka v obyčejném obchodě. A co vy? Máte rádi bazar?