Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Ochrana našich plic


Zdraví škodlivá práce

Zaměstnání je spousta druhů, přičemž některé by mohli z dlouhodobého hlediska našemu zdraví škodit, a proto musíme používat všechny předepsané ochranné pomůcky a být velmi rozvážní. Samozřejmě máme i povolání s označením riziková, přičemž můžeme sem zařadit třeba horník v dolech. V současnosti se řeší, že takový lidé by měli chodit dříve do důchodu.

svářeč v dílně

Rozhodně si to zaslouží a neměli by podceňovat pravidelné lékařské problémy. My se nyní konkrétněji zaměříme na ochranu svých plic, protože o při některých pracích se do ovzduší uvolňuje prach či škodlivé látky. Někdy se je nutné takové situaci zcela vyhnout, protože z pozinkovaných dílů se musí ochranná vrstva odstranit, abychom netrpěli zinkovou horečkou. Obecně při svařování ve vnitřních prostorech je potřeba dobrý odvod škodlivých látek, proto využívejte odvětrávání. Pro jednou se možná nic nestane, ale když se tomu člověk věnuje několik hodin denně, tak už to problém rozhodně je.

Respirátory a roušky

Možná jste již někdy viděli zaměstnance profesionální lakovny. Bílé obleky nemají jen tak, protože je nutné dodržet maximální čistotu, aby do laku nepadlo ani smítko. Tomu je uzpůsobený i celý prostor. Kromě toho mají respirátory. To je rozhodně klíčová ochranná pomůcka pro naše dýchací ústrojí. Respirátor totiž dokáže zachytit škodlivé částice.

žena s respirátorem

Zároveň však je dobře propustný, abychom měli dostatek kyslíku, a i po delší dobře pracovního nasazení se nám nemotala hlava. Respirátorů je více. Musíme si vybrat správný podle toho, k čemu ho vlastně potřebujeme. Nejsou však věčné, takže u těch s filtry musíme pravidelně měnit filtry, aby měl produkt předepsané účinky. Podobné respirátoru jsou roušky, které můžou mít sice ochranu nižší, ale zase jsou takové lehčí pohodlnější a lépe se přes ně dýchá. Bavlnené rúška https://promotextile.cz/sk/ruska/93-bavlnena-rouska.html jsou navíc pohodlná a nemusíte se bát, že byste z nich měli třeba nějakou vyrážku.

Category Nezařazené