Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Nelze být bez instalatérů

Kdybychom neměli v našich řadách instalatéry, tedy někoho, kdo by vykonával práce, jež se tradičně svěřují právě instalatérům, nebyl by náš svět vlastně ani zdaleka takový, jaký díky nim je. A pochopitelně by šlo o změnu k horšímu. Vždyť si jen uvědomte, co nám instalatéři nabízejí, co pro nás dělají, a co bychom si bez nich museli nedobrovolně odpírat. Kdyby nebylo instalatérů, žili by relativně stejným životem ti z našinců, kteří bydlí někde u vody, u potoka nebo rybníka. A to proto, že jenom tito by měli snadný přístup k vodě a mohli by se tedy nejpohodlnější mýt, mohli by prát a třeba i splachovat.

kapající kohoutek

Totiž splachovat by tito dost dobře nemohli. Protože by jim bez instalatérů nikdo nepostavil ani něco tak samozřejmé, jako je splachovací záchod. A v tomto ohledu by se pak zase žilo aspoň relativně dobře těm, kdo bydlí někde na samotě, obklopeni lesem nebo houštinami, do nichž by se mohla chodit vykonávat potřeba. Ale ani takoví lidé by to neměli bez instalatérů ideální, protože by se jim tu kolem domova množily ležící exkrementy obletované mouchami, a v zimě by navíc nebylo příjemné si odskočit někam ven.

Bez instalatérů by nám tedy chyběl vodovod, neměli bychom odpadní potrubí a třeba ani přívod plynu. Kdyby nebyli instalatéři, nebylo by k mání ani nic z toho, co se ke zmíněným vodovodům a plynovým potrubím připojuje. A zaručeně by nám to chybělo. Protože jde o vymoženosti, na které už jsme si zvykli natolik, že bychom se s jejich absencí jen těžko smiřovali.

položený kohoutek

Ale máme štěstí. Protože tu instalatéry máme a tito se nám starají o to, aby vše bylo takové, jak jsme na to zvyklí, a aby nám to dobře fungovalo. Díky nim můžeme žít jako civilizovaní lidé – čistí, umytí, prostě takoví, jací bývají lidé, kteří mají k dispozici tekoucí vodu a zařízení, jež už jsou dnes vlastně považována https://www.denik.cz/z_domova/droga-povazovana-za-nahradu-extaze-muze-byt-smrtelne-nebezpecna-20160525.html za naprosto běžná. Díky instalatérům.