Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Zdražování elektřiny a plynu

Zdražovat se začalo kvůli válečnému konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Jelikož prý Rusko napadlo Ukrajinu jako první postavili jsme se na stranu ukrajinského obyvatelstva. A snažíme se jim pomoct. Zajistit bydlení a základní potřeby k životu u nás. A ruský prezident Putin reagoval tak, že zavřel kohouty s plynem. A jelikož jsme byli na ruské dodávce plně závislí, musíme si poradit teď jako stát sami. A čelíme tak obrovskému zdražování energií. Naše vláda sice schválila program podpory pro firmy na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu. Ale co my ostatní? Běžné domácnosti nebo drobní podnikatelé.

elektrikář

Úplně největší zdražování má přijít právě teď v září. Ceny za elektřinu a zemní plyn se totiž každým okamžikem mění. A tak je těžké odhadnout jak to bude probíhat dál. A naše vláda přistupuje k radikálnímu řešení. A to je zastřešování cen. Ale je to opravdu to nejvýhodnější pro nás všechny? A není zastřešování ještě vyšší než byli naše běžné fixace? Zatím nám představila plán, kde se bude platit 6Kč za 1KWh. A za stejné množství zemního plynu o polovinu méně. Což jsou zhruba 3 Kč za 1KWh. Ale je správné, že obchodníka od kterého budeme odebírat určuje stát? Nebudou v tom zase nějaké machinace?

smutný muž

A jde jim opravdu o lidi? Nebo se naše vláda chce dostat zase jen k vyšším finančním ziskům? Tyto nová opatření budou nejspíš platit už od listopadu. Počítejte tedy s tím, že Vám vaši současní dodavatelé budou přepočítávat výši vašich záloh. Vláda také slibuje, že pokud nebude zastřešování cen stačit poskytnou nám další pomoc. Zruší se také poplatek za obnovitelné zdroje. Tak snad to bude stačit. A co když ne? Budeme úplně bez elektrické energie? Protože si ji prostě nebudeme moci dovolit. Vše nám ukáže čas. Ale v současné době je dobře, že se vláda snaží aspoň malými krůčky pomoct. A pokud to takhle bude dál pokračovat myslím si, že to společnými silami zvládneme. A nebudeme k tomu ani potřebovat svetry.