Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Už víte, kam pojedete na dovolenou

Volba vhodného prostředí pro pobyt na dovolené je jedním z úskalí, které vás mohou potkat. Může se to zdát malicherné s vědomím, že přece je všude fajn, hlavně že máte konečně volno, ale po pár dnech můžete zjistit, že tohle není asi to „pravé ořechové“, co jste chtěli. Někdo vybírá dovolenkové pobyty v tuzemsku, jiný dává přednost mořskému pobřeží a my bychom vám rádi doporučili trochu exotiky, kde se však budete cítit velmi příjemně, ať už preferujete tuzemské či zahraniční pobyty.

vnitrozemí ostrova Gran Canaria

Kanárské ostrovy

Proč vám doporučujeme pobyt právě zde? Tamní prostředí má totiž svá specifika, která jinde na této planetě nezažijete.

Ideální podnebí – Kanárské ostrovy se vyznačují teplotou vzduchu po celý rok v ideálním rozmezí, od konce října do poloviny dubna je průměrná teplota vzduchu kolem 21 stupňů Celsia a můžete tu klidně i v zimě chodit v krátkých kalhotách a v tričku. V létě se průměrná teplota pohybuje kolem příjemných 25 stupňů Celsia a nad třicet vystoupá jen málokdy, takže se tu nebudete vařit ve vlastní šťávě.

video z Facebooku

Kanárské souostroví vám nabízí kromě blankytně modré či nazelenalé mořské hladiny a příjemného teplého klimatu také mnoho přírodních krás. Vyplatí se tu pronajmout vozidlo a vypravit se více do vnitrozemí. Lákavé je zejména pohoří na ostrově Gran Canaria, kde ve výškách nad tisíc metrů nad mořem rostou velmi zvláštní borovice se svéráznou a nenapodobitelnou vůní.

Pokud se tedy rozhodnete vsadit na náš tip, doporučujeme vám pomocí YouTube nebo Facebook video downloaderu uložit k sobě na počítač videa k tématu, která vám tamní prostředí lépe přiblíží, popíšou a objasní některé nesrovnalosti, i když se samozřejmě nikdy žádné video nevyrovná prožitku na vlastní kůži. Ovšem jednu nespornou výhodu tato destinace má, a sice možnost celoročního pobytu v některém z hotelů či bungalovů s vlastním bazénem, který tu máte k dispozici po celou dobu pobytu.