Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Zábradlí a schodiště jako jeden celek

a ad>

Kombinace kovu, dřeva a tvrzeného skla

Bez zábradlí se obejde pouze schodiště velmi široké, přehledné a krátké, jako jsou např. vstupy do divadel či muzeí. Pokud se ovšem chystáte pořídit schodiště do rodinného domu, chaty, mezonetového bytu a podobných objektů, tak své místo určitě mají.

schody a zábradlí

Zábradlí plní dvě funkce v jedné, a sice poskytují ochranu, bariéru a bezpečí před pádem do prohlubně a zároveň působí po estetické stránce na naši psychiku. Estetický vzhled je stejně důležitý, jako praktičnost, přispívá k harmonii a pozitivnímu vnímání světa, lidí kolem nás a celkového prostředí, v němž žijeme. Možná vám to bude znít jako fráze, ale i docela obyčejné zábradlí může změnit svět k lepšímu. A můžete jej měnit i vy, když budete zábradlí spolu se schodištěm aktivně využívat.

Velmi často se setkáváme v moderních pojetích zábradlí interiérových KMKdesign se třemi základními materiály – dřevem, nerezovou ocelí a tvrzeným sklem. Tyto materiály totiž velmi dobře sladíte s ostatními prvky v interiéru a hodí se jak ke schodům dřevěným a kovovým, tak i betonovým či z kamene. Budete možná překvapeni, kolik možností vám tato řešení nabízí v různých tvarech, barvách a prostorových variacích

květiny petúnie na zábradlí

Nenechte vaše schodiště zahálet

Užívejte si vašeho schodiště nejen při pohledu zvenčí, ale udržujte s ním blízký fyzický kontakt. S trochou nadsázky bychom mohli schody a zábradlí přirovnat k mileneckému partnerskému vztahu. Máte-li doma partnera či partnerku, zcela jistě se na něj nebo na ni nebudete jen z povzdálí zálibně dívat a kochat se jeho přítomností z několika metrů, je velmi pravděpodobné, že se k sobě budete chtít přiblížit a užít si jeden druhého fyzickým kontaktem. Přistupujte k vašemu schodišti podobně, důvěřujte mu a stoupejte po schodech nahoru a dolů každý den alespoň deset minut, což vám zlepší kondici, posílí svalové partie dolních končetin a mimo jiné i zvedne náladu uvolněnými endorfiny.