Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Rytířské slavnosti

Znáte rčení: pero je silnější, než meč? Má vyjadřovat, že lépe než bojem se mají spory řešit smlouvou a dohodou. V dnešní době už se skutečně neřeší spory mečem, ale válečné konflikty jsou bohužel ve světě stále.

Pravý rytířský souboj si ale stále můžete vychutnat i dnes. Každý větší hrad, ale i některá města, pořádají během roku tzv. rytířské slavnosti. Ti, kteří účinkují v těchto představeních vedou zvláštní život. Přes týden jsou v běžné práci a přes víkendy objíždějí republiku, nocují ve stylových dobových stanech, rožní si jídlo před ním a žijí v podstatě druhý, paralelní život.

souboj

Celý víkend jsou v kostýmu a často svému koníčku podřizují i stravování, nocování, denní rituály a svůj život vůbec. Malé děti asi budou mít jednorázovou plenu, ale jinak jsou taktéž oblečeny do dobového oblečení. Pozorovat na rytířských slavnostech takovéto rodiny je větší zážitek než souboje samotné. Je na nich vidět, že do toho dávají své srdce a není to jen divadlo pro platící diváky, je to jejich životní styl.

rytíř

Na rytířský souboj potřebujete samozřejmě pořádný meč. Častou součástí rytířských slavností jsou i kováři, kteří vám něco ze svého umění rádi předvedou, ale bude to pravděpodobněji nějaká podkova pro štěstí. Na vykování pořádného meče je třeba spousty času a síly. Každý meč je originální, vždyť se jedná o čistě ruční výrobu. A každý kovář má svůj vlastní styl a svou práci si pozná.

Meč si můžete také koupit a vyzdobit si jím stěnu v domě či chatě. Můžete s ním i zkusit šermovat, ale opatrně, je to hodně nebezpečná zbraň. Rytířské slavnosti jsou někdy spojené i s ohnivou show. Oheň, zbraně, nebezpečí, silní muži a krásné svůdné tanečnice, to je adrenalin, který připoutá zvědavé oči nejen dětí, ale i dospělých. A pokud si k tomu dáte pivo přímo z korbele, bude to krásně strávený den se spoustou zážitků.