Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Někomu se vyplatí auto pronajímat, než vlastnit

Když náklady převyšují únosnou mez

Kdo potřebuje mít vozidlo ke své práci a využívá jej prakticky denně, je to, dalo by se říci, jeho denní chléb. Kupříkladu provozovat taxislužbu jen s koňským povozem by bylo sice romantické, ale rozhodně ne praktické. Nemáme v úmyslu tu vyjmenovávat všechny profese, kde jsou vozidla nezbytná, ale spíše se zamyslíme nad tím, zda právě vy opravdu auto potřebujete, a zda by nebylo rozumnější jít cestou pronájmu z půjčovny auta v Praze Autopůjčovna Milan.

jízda autem

Pořizovací cena versus údržba – čím starší je vůz při prodeji, tím větší pravděpodobnost, že bude vyžadovat další investice do náhradních dílů a údržby. Jinými slovy, pořídíte levnou ojetinu, ale to, co do ní zas „vrazíte“, se vám vůbec nemusí vyplácet. S ojetými vozy je to vždy balancování na tenké hraně, a pokud budete mít zrovna „smůlu“, napadne vás, zda byla taková koupě vůbec rozumná.

tunel na silnici

Leasing nebo úspory – kupujete-li zcela nový vůz, tam je větší šance, že vám bude „šlapat“ delší čas i bez dalších investic, jenže tohle není zadarmo. Z vlastních úspor musíte vyplatit poměrně velkou částku, a v případě leasingu je to podobné, jako s hypotečním úvěrem – zjednodušeně řečeno vaše nové auto značně přeplatíte.

Běžná údržba – kolik peněz do auta musíte „vrazit“, byste měli mít propočteno, i co se týče běžné údržby a provozu, kam patří pravidelná výměna oleje a olejového filtru, pneumatik, brzdové a chladicí kapaliny, platby STK, dálniční známky a poplatky v rámci technické údržby, pokud se vyskytne nějaký problém či závada. A nezapomeňte, že musíte ze zákona hradit povinné ručení, a že se také může vyplatit i havarijní pojištění.

Mít automobil je sice fajn, ale není to zadarmo, rozhodně to není srovnatelné např. s nábytkem v bytě, který vám slouží mnoho let i bez údržby. Pokud si budete vozidlo pronajímat, žádné výše uvedené starosti a poplatky se vás netýkají.

Category Nezařazené