Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Jaká je zima v mobilních domech

Bydlení na venkově, v domě se zahradou, případně v rekreační chatě, nabírá na atraktivitě zejména v období od jara do podzimu, kdy můžeme pobývat venku mnohem častěji, s možností usednout k zahradnímu nábytku. Tehdy nás to za příznivého počasí láká na procházky, pěstujeme ovoce a zeleninu, věnujeme se péči o okrasné dřeviny a trávník a život nám připadá díky živoucí přírodě kolem nás i více atraktivní.

Jakmile však na podzim udeří první mrazy a sychravé počasí nás nabádá k přesunu do úkrytu pod střechu, zajímáme se o to, zda a jakým způsobem objekt vytápět, abychom se i uvnitř cítili příjemně. Jaká je vlastně zima v mobilních domech?

okno v domě

Žádné „klepání kosy“, chození v zimní bundě a spaní v péřovém spacáku – toto extempore se týká zejména domů nezateplených, kde se nepočítá s celoročním provozem, a které slouží pouze jako sezonní. Celoročně obyvatelné domy jsou důkladně zateplené a připravené obstát i v silných mrazech.

dětský pokoj

Nízkoenergetické stavby – při dnešních cenách energií je každá uspořená koruna https://zpravy.aktualne.cz/koruna/l~i:keyword:625/ dobrá a v mobilních dřevěných domech mohou být ty úspory velmi výrazné. Některé objekty se vyrábí s energetickým štítkem B, což je druhá nejúspornější varianta bydlení. Největších úspor se však dosahuje při vytápění dřevem v krbových kamnech instalovaných samostatně nebo připojených k výměníku. Příprava dřeva na topnou sezónu je sice pracnější, ale trocha pohybu navíc vám neuškodí a hlavně je tato práce štědře odměněna po finanční stránce.

Komfort uvnitř objektu – kromě tepelného komfortu máte k dispozici i potřebný komfort bydlení, který je u mobilních dřevostaveb zajištěn standardním vybavením kuchyně, koupelny s toaletou, ložnice i obývacího pokoje. Mnoho domů má rozměry půdorysu srovnatelné s běžnými dvoupokojovými a někdy i třípokojovými byty, nebudete se uvnitř tísnit, jako v krabičce od sardinek.

Category Nezařazené