Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Je banka skutečně jedinou možností?

Když se řekne slovo půjčka, spoustě lidí se v hlavě objeví obrázek banky. Je to takové zažité spojení, že banky jako jediné poskytují úvěry. Avšak pravda je jiná, a skutečnost je taková, že bankovní úvěry nejsou jediné, a už vůbec ne nejvýhodnější. Najdou se totiž i finanční instituce, které v souladu se zákonem poskytují finanční produkt zvaný nebankovní hypotéka, a ten je pak často dostupnější, než hypotéka bankovní.

karta v ruce

Nejde o žádnou lichvu

Spousta lidí pak věří, že když není úvěr z banky, musí se jednat o nějakou lichvu, představí si robustní muže, kteří vyčkávají před domem, aby vymohli další splátku. Ve skutečnosti se však nejedná o žádnou mafii, a nebankovní hypotéky jsou stejně bezpečné a zákonné, jako ty bankovní. Jen je zkrátka poskytují jiné instituce.

Rychleji a efektivněji

Vyřídit hypotéku v bance trvá neskutečně dlouho. Papírování, dokládání, domlouvání, pochůzky, jen to samotné zabere měsíce. Pak přichází ověřování, opětovné dokládání, jelikož něco bylo špatně, a tento sáhodlouhý proces vyčerpá nejednoho člověka. Získat hypotéku u nebankovní společnosti je však mnohem rychlejší, a bez zbytečných průtahů, nebo obtíží. Chcete-li zjistit, zda na hypotéku dosáhnete, a jaké by byly případné podmínky, postačí pouze elektronická komunikace. Osobní kontakt je pak nutný až v případě uzavření smlouvy.

žena a grafy

Peníze

Než se v bance dostanete k penězům z hypotéky, uteče dlouhý čas. Nebankovní instituce takovéto průtahy nedělají, a tak je možné, že už za týden budete mít peníze na účtu, a můžete je využít okamžitě.

Bez dokládání účelu

Pod slovem hypotéka si lidé obvykle představí půjčku, kterou si berou na pořízení, či rekonstrukci nemovitosti. Slyšeli jste však už o Americké hypotéce? Jedná se o finanční produkt, který lze využít na cokoliv, a to bez dokládání účelu. Tento produkt poskytují jak bankovní, tak i nebankovní společnosti. Ale… je nutno podotknout, že snáze jej získáte právě u společnosti nebankovní. Můžete se díky němu vyplatit z exekuce, refinancovat nevýhodné úvěry, konsolidovat, nebo jej použít k vyplacení dědictví. Jediné čí mručíte je vaše nemovitost.