Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Jak se uvolnit?

Relax a uvolnění je velmi důležitý nejen pro naše tělo, ale také pro naši mysl a pro to, abychom si utřídili myšlenky, a tak nějak si rozdělili, nad čím má cenu přemýšlet a nad čím ne. Pokud máme čas relaxovat, v této době si také můžeme vymyslet něco nového do našeho života a už vše nebude takový stereotyp a my si třeba i vymyslíme nějaký nový koníček. Pokud relaxujeme, myslíme na sebe a je to jakýsi způsob, jak se věnovat sám sobě, protože se tak staráme o to naše tělo a mysl a máme dobrý pocit z toho, že se o sebe staráme a alespoň někdy se sobě trošku věnujeme, což je velmi důležité.

relax

Udělat si hezkou chvíli pro sebe, nějaký rituál, který budete podstupovat často a nějak pravidelně je fajn a je to pro nás velmi důležité, i když se to nezdá. Každý by měl něco takového podnikat co nejvíce často, jak to vlastně nejvíce jde. Věnovat se sám sobě nám pomáhá paradoxně k tomu, abychom se věnovali ostatním a pokud se naučíme mít se rád, budeme mít lásku i pro ostatní, protože sebeláska nás naplní a my se budeme cítit plní energie na rozdávání ostatním a budeme ji také rozdávat. To je ta výhoda a důvod, proč si najít čas pro sebe.

meditace

Každý to dělá jinak, někdo vidí jako čas pro sebe jako čtení knih, někdo to vidí jako dívání se na televizi, každý to vidí úplně jinak. Pokud se ale chceme zrelaxovat úplně, je třeba si udělat menší rituál. Pokud máte vanu, vyhráli jste, protože vana je fajn pomocník k tomu, abychom měli v hlavě čisto. Někdo má vířivou vanu, to je také fajn, a dokonce možná lepší. A pokud ji máte rozbitou, vyhledejte pomoc na opravu vířivé vany! Zapalte si svíčky, vezměte si nakrájené ovoce nebo nějakou dobrůtku a napusťte si vanu s nějakou vonnou koupelí. Zhasněte si v koupelně a užívejte si světlo, které vytváří pouze plamen svíčky. Můžete si poslechnout hudbu či podcast, nebo si něco přečtěte.