Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Vyklizení bytu s dodávkou zvládnete sami i bez cizí pomoci

Nejprve vše důkladně rozeberte

http://www.ccs.cz/objednavky 0cm 8pt“>Není dobrý nápad pronajmout si vůz, přistavit jej před dům a teprve v tomto okamžiku začít s demolováním věcí uvnitř vyklízených prostor. Tím ztratíte spoustu času a zbytečně platíte za pronájem vozidla, které stojí před domem. Nejprve vše důkladně rozeberte nebo rozbijte na kusy, a až to budete mít hotové, teprve tehdy objednávejte vozidlo.

přepravní dodávka

Vyskládejte si na hromádky vše podle materiálu

Po rozebrání předmětů dejte stranou to, co může skončit v kontejnerech na komunální nebo tříděný odpad, a co bude nutné odvézt autem do sběrného dvora. Zároveň byste také měli dát „bokem“ všechny věci nebezpečné povahy, to znamená například zářivkové trubice, výbojky a úsporné žárovky, ředidla a barvy, benzín, naftu, oleje, petrolej, chemická čistidla, jedy, chlorovou desinfekci a podobné nebezpečné záležitosti. Pamatujte na to, že nic takového nepatří do komunálního odpadu na běžnou skládku.

muž u auta

Spočítejte si objem odváženého nákladu

Až budete mít vše rozebráno a vyhozený odpad do kontejnerů pro komunál a tříděný odpad (papír, sklo, plasty, kov) teprve pak si spočítejte objem nákladu, abyste měli jasno, jaký vůz si pronajmout (jak velké vozidlo dle objemu nákladového prostoru). Objem nákladu spočítáte snadno podle vzorce pro objem kvádru. Jednoduše mezi sebou vynásobíte délku, šířku a výšku hromady odpadu. Může se stát, že se s autem „otočíte“ vícekrát, podle toho byste také měli odhadnout potřebný čas pro jeho zapůjčení, když budete vědět, jak daleko je od vás sběrný dvůr, a kolik minut vám bude přibližně trvat, než tam dojedete.

Zajistěte si zabezpečovací materiál pro uložené předměty ve vozidle

Nezapomeňte, že musíte vrátit vozidlo z půjčovny dodávek v Praze bez jediného škrábnutí, proto mějte připravený nějaký materiál, kterým vypolstrujete vnitřní stěny auta a zajistíte je před poškozením. A pokud máte pochybnosti a domníváte se, že byste mohli auto alespoň trochu poškodit, vyplatí se zajistit si v pojišťovně vhodné pojištění (to se může hodit i pro poškození vozidla z důvodu vámi zaviněné autonehody).