Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Dopřejte svým nohám to, po čem touží, včetně osvěžení pod solární sprchou

Nohy neboli dolní končetiny, nám spolehlivě slouží po celý život a jsou připravené nést váhu zbytku tělesného korpusu v podstatě nepřetržitě, 24 hodin denně. Když se postavíte na nohy třeba o půlnoci, a vstanete z postele v očekávání, že vás donesou na toaletu, pravděpodobně vás nezklamou.

solární sprcha

Péči o nohy však mnozí lidé věnují pramálo času. Sedavým zaměstnáním ochabuje svalová hmota na stehnech, hýždích a lýtkách a chodidla zas trpí v nevhodné obuvi, což se může projevit různými deformacemi a dokonce platfusem – plochou nohou.

Venkovní barefoot chodník na vlastní zahradě

Možná, že i vy jste se již setkali s bosonohými chodníky v přírodě, nebo dokonce ve městě. Tato aktivita v poslední době nabývá na významu, protože si řada vědomých lidí začíná spojovat souvislosti se zdravotními problémy a přirozenou chůzí naboso, která nám, lidem, byla upírána již od doby průmyslové revoluce. Chcete-li i vy zlepšit své zdraví a změnit postoj vůči této problematice, máte možnost vybudovat např. na vlastní zahradě u rodinného domu, na chalupě či v zahrádkářské kolonii vlastní barefoot chodník, vyzdobený pískem, oblázky, větvičkami, šiškami a dalším podobným přírodním materiálem.

krásné ženské nohy

Nezapomínejte na osvěžení a masáž pod solární sprchou

Pokud se venku procházíte naboso v teplém počasí, což je obvyklé, nohy začínají otékat od svalové námahy a měli byste jim dopřát terapii v podobě ochlazení ve vodní lázni. Naprosto ideální je k tomu venkovní solární sprcha, kterou připojíte k zahradní hadici, a necháte vodu uvnitř zásobníku zahřát na příjemnou teplotu, nejlépe vlažnou až mírně teplou.

Některé solární sprchy mívají i ventil pro oplachování chodidel, a pokud nemají, neznamená to žádný problém. Ostatně, osprchovat můžete i celé tělo, protože při vhodně zvolené velikosti zásobníku mezi 20 a 40 litry vám teplá voda pro tuto proceduru bohatě vystačí.