Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Stěhováci nejsou jen osmahlí svalovci

Profesi stěhováka si mnozí lidé představují po svém, svérázně a osobitým způsobem. Obvykle mají před sebou obraz svalnaté figury, která se chová tak trochu jako robot. Co robotovi přikážete, to udělá, neodmlouvá a hlavně s vámi nediskutuje. Stěhovací profese se však neustále vyvíjí a dnes rozhodně neplatí to, co jste od stěhovacích firem mohli očekávat před třiceti, čtyřiceti lety. Stěhováci nedisponují pouze svalovým fondem, musí se umět flexibilně rozhodovat a být zároveň manuálně zruční. Čím vás takový stěhovák dokáže mile překvapit?

balicí materiál

Je spolehlivý – stěhováci nejsou „burani“, kterým sdělíte nějakou informaci, a co přišlo jedním uchem „dovnitř“, zas druhým uchem vyletí ven. Můžete se na ně spolehnout prakticky ve všem, co se týče vaší vzájemné dohody. Jde zejména o termín stěhování, který je pro ně závazný, a také o průběh akce a potřebné vybavení. Je možné požádat je o balicí materiál (bublinkovou fólii, kartonové krabice), který vám buď poskytnou zdarma, prodají za rozumnou cenu nebo pronajmou.

kartonová krabice

Sestaví vám nábytek – stěhovací firmu lze požádat i o sestavení nábytku, který zakoupíte v obchodním centru či v e-shopu, a to i tehdy, jestliže se zrovna nikam nestěhujete. Stěhováci demontují a montují nábytek různého rozsahu, počínaje nočními stolky a konče vestavěnými skříněmi na míru.

Přestěhuje kompletně kuchyň – stěhování kuchyní patří k nejnáročnějším stěhovacím procesům. Obnáší to opatrně odstrojit horní řadu skříněk, odebrat pracovní desku, odmontovat dolní skříňky, odpojit vestavěné spotřebiče, pákovou baterii a odpad, a to vše přemístit a znovu uvést do provozu na novém působišti.

Uvede do provozu spotřebiče, namontuje garnýže – stěhovací firmy poměrně běžně realizují zakázky na klíč, to znamená, že balí věci do krabic a v novém bytě je vybalí a uloží na své místo, přišroubují na zeď garnýže, pověsí zrcadla, police, věšáky a botníky, zapojí chladničku a pračku, připojí vodovodní baterii, zapojí odpad a vše také zkontrolují.