Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Na co všechno využijete vodu z těstovin?

Proč je voda z těstovin tak skvělá?

Voda z těstovin obsahuje škrob, který umí skvěle zahustit omáčky a ve spojení s tuky (máslo, olej), vytvoří emulzi, která je jako dělaná na přípravu rizota nebo špaget Carbonara. Není tajemstvím, že na skvělé vlastnosti těstovinové vody přišli právě Italové. 

Na co všechno ji ještě můžete použít?

těstoviny

Na mytí nádobí

Smutně koukáte na dřez plný mastných a špinavých hrnců a pánviček? Žádný strach. Nalijte do nich těstovinovou vodu a nechte odmočit. Ta bude působit jako odmašťovač. Poté umyjte běžným způsobem. Uvidíte, že to půjde mnohem snáz.

Při vaření do omáček, do těsta na pizzu i do pesta

Jak již bylo zmíněno výše, voda z těstovin je ideální do omáček, vývarů nebo krémových rizot. Použít ji také můžete do slaných těst například k přípravě pizzy nebo langošů. Vždy ale myslete na to, že voda už je slaná, tak abyste to se slaností nepřehnala.

Tip: vodu z těstovin si můžete uchovat na další vaření. Jednoduše ji nalijte do tvořítek na led a poté vyndávejte jako bujón dle momentální potřeby. 

Na zalévání květin

Ano, myslíme to vážně. Můžete s ní zalít rostlinky. Kromě škrobu totiž obsahuje také měď, mangan, selen, fosfor, železo a vitamín B, což květinkám prospívá. Voda v tomto případě ale nesmí být osolená. Zalévejte ke kořenům a v pokojové teplotě. 

květiny

Maska na vlasy

Trápí vás zplihlé vlasy bez lesku. Než začnete utrácet za drahé přípravky a šampony, zkuste vodu z těstovin. Pravidelně je slanou vodou omývejte a to nejméně po dobu 15 minut. Po této proceduře vlasy omyjte klasickým šamponem.

Lázeň pro unavené nohy

Celý den jste byla v práci na nohou, navíc na vysokých podpatcích. Vsaďte na vodu z těstovin a dopřejte unaveným nohám relaxační koupel. Teplou vodu nalijte do lavoru a nohy do ní ponořte. Pro větší relaxační efekt můžete přidat pár kapek levandulového esenciálního oleje.