Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Akita inu – vše co potřebujte vědět.

Kdo jsou Ataka Inu?

Japonské psí plemeno, které je velmi populární. Při pohledu na něj ihned získáte pocit, že ho potřebujete pomazlit. A to nemluvím o štěňatech akita in. Ti roztomilostí jen překypují. Jejich mazlivost je podmaněná hustou srstí. Původně byl určen k hlídání majetku či jako lovecký myslivecký pes. Nyní jsou z nich velmi kontaktní psi. Vyžadují každodenní kontakt se svou člověčí smečkou. Mnohem vděčnější je, když s vámi může sdílet domov i zevnitř, i když zahradou také nepohrdne.

akita inu

Jaké chování očekávat?

Akita inu oplývají učenlivostí a vysokou inteligencí. Potřebují nad sebou pevnou ruku a dlouholeté zkušenosti. Začátečníci, tento pejsek není nic pro vás. Je nutné, aby zde byl důraz na důkladný výcvik. Jinak vám pes přeroste přes hlavu. Věnujte veškerou pozornost k vymezování prostoru již od štěněte Akita inu https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/. Většinou jsou velice přátelští a klidní, zkrátka ideální člen rodiny. Nicméně není výjimkou jejich občasná agresivita. Vlastnostmi, kterými se pyšní všichni této rasy a je pro ně charakteristická, jsou oddanost a věrnost. Jejich inteligence se pojí s odvážností a chrabrostí. Nemusíte se zkrátka bát, že Vám váš čtyřnohý parťák u nouzi nepomůže. Položil by za Vás život.

Jaký je jeho typický vzhled?

Tato rasa se jednoznačně řadí mezi velké a mohutné druhy. Koupí Akity inu si kupujete spoustu středně dlouhých hustých chlupů. Akitu potkáte ve 4 barevných variantách – červené, žíhané, bílé či sezamové. Hlavu lze popsat jako širokou s tmavýma zapadlýma očima. Uši jsou vždy vztyčené a připravené na každý rozruch.

akita inu

Jak náročný je na péči.

Tak jako každý pejsek miluje pohyb. Není příliš hyperaktivní, ale čas strávený na procházkách se svou rodinnou bude milovat. Díky husté podsadě srsti dobře snáší chladné počasí, V horku ale dohlížejte na hydrataci a pejska přílišně nepřehřívejte. Se srstí si jinak nemusíte dělat starosti, je samočistící a postrádá typický zvířecí pach. Postačí pravidelné kartáčovat. Při této aktivitě i při línání se připravte na opravdu velké množství chlupů.