Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Výtah jako nástroj smrti

Brooke Baures

Brooke měla pouhých 21 let, když nešťastnou náhodou zemřela. Byla velmi úspěšnou gymnastkou a pracovala jako servírka v jedné restauraci. Náplní její práce bylo i obsluhovat pojízdný výtah, který se převáželo jídlo a suroviny. Jednalo se o malý výtah, do kterého se vlezla maximálně v podřepu. Při jeho čištění ho zřejmě nedopatřením spustila. Od spuštění měla pouhých pár sekund na to, aby si vlezla celá do výtahu nebo ho opustila. Nestihla ani jedno. Její tělo bylo nalezeno ve výtahu po osmi hodinách od nehody. Vyšetřování poté ukázalo, že měla vážné zranění lebky a mozku. Zřejmě se dal tedy výtah do pohybu ve chvíli, kdy měla hlavu ven z výtahu a ten ji následně rozdrtil.

tlačítka

Tito „Bebo“ Morales

Tito byl dvacetiletý tatér, kterému se také stala osudná jízda výtahem. Před čtvrtou hodinou ráno si šel ven koupit cigarety a vracel se ke své přítelkyni. Nastoupil do výtahu, jenomže ten se po pár vteřinách jízdy zasekl. Tita nenapadlo nic jiného než si otevřít otvor, který byl ve střeše výtahu a protáhnout se ven. Snažil se otevřít dveře patra nad ním, které měl nadosah. Jenomže v tom se výtah dal do pohybu. Tito nejspíš zpanikařil a viděl, jak se vedle něj rozjel i druhý výtah, který jel směrem dolů. Rozhodl se na něj přeskočit. Bohužel, skok byl příliš dlouhý a Tito uvízl mezi zdí a výtahem, který ho rozmačkal.

výtah

Andrea Benedetti

Italský mladík, kterému bylo v době nehody 26 let, cestoval se svými přáteli do Sydney v Austrálii. Netušil, že domů se již nikdy nevrátí. Se svými přáteli jel výtahem, který se zasekl. Společně se jim podařilo otevřít dveře výtahu a zjistili, že jen kousek pod nimi je patro, na jehož podlahu by se mohli z výtahu vysoukat a přivolat tak pomoci. K této akci se rozhodl právě Andrea. Bohužel, jak se snažil protáhnout do patra, minul podlahu a zřítil se do výtahové šachty. Po dopadu na zem z mnoha metrů, byl na místě mrtev.