Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Umíte cestovat levně?

Mnoho lidí tvrdí, že nemohou jet na dovolenou, protože na to nemají peníze, ale dovolená nemusí být jen all inclusive a nemusíte si na ní brát nebankovní hypotéku Fahd.cz. Cestovat se dá i levně.

Slyšeli jste například už o Stezce Českem?

Po světě existuje mnoho dálkových tras, které jsou vyhlášené a jejichž přechod už zvládly tisíce lidí. Ale Stezka Českem je celkem novinka. Celou trasu byste měli zvládnout pěšky a rozhodně ji nemusíte jít celou najednou. Klidně můžete jít každý rok nějaký úsek.

kemp

Trasa má dvě větve, severní a jižní a v podstatě kopíruje hranice České republiky. Pokud ji zvládnete celou, navštívíte nejsevernější, nejjižnější, nejvýchodnější a nejzápadnější kout naší republiky. Celá trasa je značená a opravdu nepotřebujete nic, než kvalitní obuv a batoh. Jídlo si můžete kupovat cestou a kde přespíte je taky na vás. Po cestě totiž můžete využít spřízněných duší, které vás nechají vysprchovat a přespat na vlastní zahradě.

Pokud jste nadšenec do cyklistiky, můžete zvolit i cyklo variantu, která se jen minimálně liší od té pěší.

Možná si představujete svou dovolenou u moře, jen na lehátku. Každý to máme nastavené trochu jinak, ale i tady se dá ušetřit, pokud si dovolenou koupíte hodně dopředu anebo opačně až na poslední chvíli. Někdy se dá také sledovat letenky a koupit je výhodně ve slevě. Přijdete sice o komfort cestovní kanceláře, protože si budete muset zajistit všechno sami, ale za komfort se platí, takže vlastními silami možná najdete i levnější ubytování.

kemp

Nikdo určitě nechceme trávit dovolenou mezi paneláky na sídlišti nebo na vlastní zahradě, už jen proto, že bychom ji strávili pracovně, protože na zahradě je stále co dělat. Můžete ale vzít kolo a využít hustou síť cyklostezek nebo využít týdenní výhodné jízdenky na vlaky po České republice a cestovat a poznávat vše, co hrdlo ráčí.

Category Nezařazené