Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Proč užívat kolagen?

Co to vlastně kolagen je? Jedná se o tělu přírodní látku, která se v něm běžně vyskytuje, a to například v kostech či kloubech. Kolagen tvoří základ pro naše tkáně, proto je pro naše tělo velmi důležitý. Bohužel, tělo není schopno si kolagen, respektive jeho dostatečné množství, vytvářet po celý život samo. Kolem zhruba třiceti let už bychom měli uvažovat o tom, že budeme do svého těla kolagen dodávat jinou cestou. Můžete ho užívat v mnoha formách, od tabletek až třeba přes kolagen rozpustný ve vodě.

kolagen

Kolagen totiž plní v našem těle významnou úlohu a ovlivňuje spoustu našich tělních systému. První, co vás asi napadne ve spojitosti s kolagenem, jsou kosti. Dostatek kolagenu slouží jako prevence proti bolestem kloubů. I pokud cítíte bolesti při pohybu a říkáte si, že je to jistě věkem, věřte, že kolagen vás může těchto bolestí zbavit. Pokud ale bolesti nepřestávají, nespoléhejte na kolagen a raději navštivte lékaře, jelikož za bolestí může stát i jiné onemocnění.

Dostatek kolagenu slouží i jako prevence pro různá neurologická onemocnění a problémy s pamětí. Prokazatelně slouží jako prevence proti například Alzheimerově nemoci, případně tlumí její příznaky.

Díky kolagenu také budete mít silnější a zdravější vlasy. Jelikož kolagen ovlivňuje stav vaší pokožky a i té, z které vyrůstají vlasy, má vliv na jejich kvalitu. Vaše vlasy budou růst rychleji a budou působit na první pohled zdravěji. To samé platí i o vašich nehtech, které budou růst rychleji a budou pevnější.

kolagen

Kolagen má také vliv na stav vaší pleti. http://institutcitlivepleti.cz/ Pomáhá pokožce zachovat si mladistvý vzhled a bude pevnější a pružnější. Může tedy působit i jako prevence proti vráskám. Proto také spousta kosmetických značek přidává kolagen do svých produktů na pleť, jelikož vědí, že se jedná o velmi cennou a účinnou ingredienci.