Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Plíseň a věda

Vím, že mnoho lidí se v poslední době také zajímá o vědu. Myslím si, že je to jenom dobře. Protože bez vědců my bychom byli opravdu asi na dně. Protože díky vědcům máme různé výrobky nebo věci a taky hlavně léky. Já vím, že vědcům hlavně vděčíme za to, že nám dokáží vyrobit různé léky. Vím, že se třeba některé léky taky staly úplně nějakým zázrakem nebo náhodou anebo omylem. Když to tak vezmu, tak penicilin je vlastně taková nehoda léku.

Co říkáte na plíseň?

Penicilin totiž vznikl z plísně. Nevím už kdo to přesně vymyslel, ale jeden skvělý vědec, myslím Alexander Fleming, zapomněl v petriho misce nějaké věci nebo kapaliny a ona se tam udělala za několik dní plíseň. A právě to potom vědec Fleming zjistil, že dokáže tati chyba léčit. A penicilin byl na světě. Myslím si, že třeba takovýchto omylů se stalo více, které potom lidem zachránily život. Nemusí to být tady jenom lidem, ale taky třeba například zvířatům anebo věda taky pomáhá takovým lidem, kteří třeba nemohou chodit. Tady je právě třeba od věci taky myslet na to, že v každý by měl žít zdravě.

Ovoce? Jen bez plísně!

Co třeba náhradní kloub anebo kontaktní čočky? Nebo brýle? Myslím si, že věda nám toho dala opravdu hodně a je potřeba si jí tedy opravdu hodně vážit. Ten, kdo nevěří ve vědu a jenom jí bojkotuje, tak asi dopadne jednoho dne špatně, protože když někdo někoho bojkotuje nebo něco, tak je logické, že to nechce využívat. Ale pochybuji, že někdy takový existuje. Protože díky vědě taky máme třeba například televizi anebo mobilní telefon, který už má asi skoro doma každý. Nebo nemáte rádi vědu? Pokud ne, tak asi ani nemáte doma mobil nebo televizi anebo nikdy neužíváte léky, protože to všechno vynalezli vědci díky vědě. Tak jste už změnili názor? Protože jistě chápu, že každý člověk má na všechno svůj názor a pohled a já to samozřejmě plně respektuji.