Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Jak přečkat poslední trimestr těhotenství?

Každá maminka vnímá své těhotenství individuálně. Některá tvrdí, že nejhorší je pro ně první trimestr, jiná, že ten poslední. Nikdy bychom neměli posuzovat těhotenství toho druhého na základě svých před dchozích zkušeností. To, že pro vás bylo jedno období těhotenství skvělé neznamená, že to pro druhou maminku nemůže být nesmírně náročné.

Nikdo ale nemůže popřít, že poslední trimestr je pro maminky náročný. Nesou s sebou už dost velkou váhu navíc, stupňuje se únava a roste nervozita z nadcházejícího porodu. Jak tedy postupovat během trimestru, abyste ho přežila v pohodě, klidu a zdraví?

těhotenství

Odpočívejte. Je naprosto přirozené, že jste unavená, vyčerpaná a nemáte mnohdy ani tu nejlepší náladu. Odpočinek nemusí znamenat jen to, že budete ležet v posteli a nic nedělat. Můžete odpočívat nějakou aktivní formou. Číst si, vyrazit na procházku, dělat těhotenské cvičení, malovat…cokoliv, co vám zlepší náladu a pomůže naladit na pozitivní myšlení.

cvičení

Hodně pijte. Těhotné ví, že jim často otékají nejen nohy a k tomu, abyste otokům předešla je třeba řádný pitný režim. Doporučujeme především čistou vodu, neslazené čaje a případně šťávy z čerstvého ovoce smíchané s vodou. S jídlem to nepřehánějte a zbytečně se nepřecpávejte, jezte zdravě, se spoustou vitamínů a pokud možno vyváženě.

Pro váš větší klid si nachystejte tašku do porodnice a také základní výbavičku pro miminko, kterou byste měla mít. Mezi tu patří postýlka, odsávačka, pleny, oblečení pro miminka, kočárek a podobně. Poté už vás nic nezaskočí, i kdyby miminko přišlo na svět třeba trochu dříve, než jste plánovali. Hlavně se nebojte si říct o pomoc. Není ostuda, když ve svém stavu již všechno nezvládnete sama a váš partner, rodina i přátelé vám jistě velmi rádi pomohou s tím, aby bylo všechno připravené a abyste se cítila před tím velkým dnem co nejlépe.