Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Havárie v autě

Když jsem si chystala dělat konečně řidičský průkaz, tak mi moje maminka koupila taky dvě knihy o tom, jak se naučit řídit a taky mi koupila jednu knížku o autoškole. Byla jsem nadšená, jenomže já bohužel nepatřím k těm lidem, které je baví se učit anebo číst knihy. Sice moc ráda čtu, ale pouze jenom časopisy. Jenomže to bohužel nestačí, protože to taky dopadlo tak, že jsem udělala autoškolu se vším všudy až napotřetí. A na tom by nebylo nic hrozného, jenom pokud kdybych neměla autohavárii. Měla jsem řidičský průkaz čerstvý asi čtyři měsíce, když jsem vlítla do příkopu. A ani si nedokážete představit, jak jsem byla v šoku.

Auto už mám v pořádku.

Nejhorší na tom bylo, že jsem ani nebyla připoutaná a moje auto neodpovídalo technickému stavu takovému, aby mohla jezdit po pozemní komunikaci. Takže jsem z toho byla velice nešťastná, protože když to přišla vyšetřovat policie a přijela pro mě záchranka, tak jsem se bála, co všechno zjistí. Samozřejmě, že jsem při jízdě vůbec nepila alkohol a byla jsem jako v pohodě. Akorát jsem měla na lomenou klíční kost. Bolelo to a já jsem si říkala, proč jsem se vůbec nepoutala a pořádně jsem se neučila v autoškole. Možná jsem jela taky docela rychle, ale to si už vůbec nepamatuji.

Moc ráda řídím.

Tak to dopadlo tak, že jsem platila vysokou pokutu kvůli tomu, že jsem měla propadlou technickou a moje auto bylo v opravdu dezolátním stavu. Moje máma mi dal pár facek a sebrala mi na půl roku klíče od auta. A moje máma mi řekla, že jestli ještě jednou budu mít nějaký problém, tak mě donutí, abych se vzala řidičského průkazu a udělala jsi řidičský průkaz znovu, abych si všechno osvěžila a naučila se všechno lépe. Tohle jsem samozřejmě nemohla dopustit, tak jsem se celý půlrok učila na testy v autoškole, jenom aby mi máma mohla dát vysněné auto. Víte, opravdu toho lituji, že jsem se více nesnažila a že jsem se v autě nepřipoutala. Alespoň jsem poučená na příště.