Tukar

Snad všechno, co souvisí s lidským životem, musí být náležitě financováno. A proto je třeba mít finanční zajištění. Ovšem mnozí ho bohužel postrádají.

Co dokážou peníze

Peníze nás spojují i rozdělují https://nebankovnihypoteky.net/penize-nas-spojuji-i-rozdeluji/. Když se řekne slovo peníze, každý si vybaví nekonečné možnosti a svobodu. Každý člověk má svoje přání a svoje touhy, které by si chtěl splnit. A bohužel v dnešní době si lze skoro vše za peníze koupit, na co si jen vzpomenete – drahá auta, drahé šperky, drahé oblečení, luxusní dovolená, nebo třeba pobyt v hotelu.
Peníze jsou takovým zvláštním prvkem. A je nutné říci, co je v nadpisu a potvrdit to – peníze nás sice jak rozdělují, tak ale i spojují. Jak je to vlastně ale možné?

m

Jednoduše. Na světě jsou asi tři druhy lidí:
a) finančně zajištění či bohatí lidé – můžou si koupit, co se jim zachce, není problém pro ně utratit několik desítek či stovek tisíc za jeden den (například za oblečení)
b) lidé, co nejsou sice bohatí, ale žijí si celkem dobře – neboli zlatý střed dnešní doby – ani bohatí, ani chudí, a nemohou si prakticky vůbec stěžovat, protože mají celkem slušný život, i když nemají až takové množství peněz
c) chudí lidé – mají jenom málo peněz, chodí do práce, ale jak se říká, nejčastěji takzvaně „za almužnu“ a nemohou si dovolit moc věcí kupovat, takže většinou tedy kupují jenom ty nejzákladnější….

m

A jak nás peníze mohou rozdělovat, ale zároveň i spojovat? Jestli jste to ještě nepochopili, tak já vám to ráda vysvětlím. Peníze potřebuje každý – na jídlo, na drogerii a podobně. To znamená, že všichni lidé (i ti nejchudší) potřebují nějaké peníze, aby dokázali přežít a nakoupit si pro sebe a pro svoji rodinu základní věci. A rozdělují nás právě v tom, že společnost dělí lidi do těchto tří „skupin“, které jsem už zmínila výše – bohatí a zajištění, poté zlatý střed – normální lidé a ti nejchudší lidé, kteří mají jenom opravdu málo. Je to zajímavé téma, nad kterým stojí za to se zamyslet.